Twoje piękno jest w dobrych rękach

Depilacja laserowa

Dlaczego depilacja laserowa urządzeniem Vectus?

Laser Vectus to najnowszy, najszybszy, najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy system do trwałego usuwania nadmiernego owłosienia. Ta innowacyjna technologia została opracowana przez amerykańskich naukowców Harvard University.

W medycznym laserze diodowym Vectus™ firmy Palomar Cynosure wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem bezpieczeństwa wydanym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA, który jest honorowany na całym świecie.
Długość wiązki 810 nm sprawia, że depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, bo skoncentrowana na cebulce włosa i wszystkich strukturach ją budujących. 

Urządzenie Vectus™, jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu  indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:
  • dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
  • Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.​
Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM , która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom powraca, co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera, ale również zastosowana w głowicy technologia Advanced Contact CoolingSM. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć skuteczność zabiegu jakim jest depilacja laserowa.

Laser skierowany jest przede wszystkim na włosy ciemne i te będące w aktywnej fazie wzrostu, czyli jest to około 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczne są kolejne zabiegi wykonywane w regularnych odstępach czasu. Taka procedura umożliwia włosom będącym w fazie spoczynku bądź zaniku wejść ponownie w fazę wzrostu i zareagować na działanie wiązki laserowej.
 
 
Przeciwwskazania:
- ciąża, okres laktacji,
- świeża opalenizna (mniej niż 4 tygodnie od czasu ostatniej ekspozycji na słońce),
- stosowanie samoopalaczy (króćej niż 4 tygodnie),
- choroby nowotworowe (do 5 lat od wyleczenia),
- choroby autoimmunologiczne,
- rozrusznik serca,
- aktywne choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
- stosowanie leków i ziół światłouczulających (tj. retinoidy, tetracykliny, sterydy - terapie zakończone  krócej niż 6 m-cy; dziurawiec, nagietek, skrzyp),
- cukrzyca,
- epilepsja,
- operacje w ostatnim czasie (do 3 m-cy),
- skłonność do przebarwień, bliznowców,
- depilacja laserowa nie może zostać wykonana na obszarze poddanym niedawno zabiegom chemicznego, mechanicznego złuszczania,
- usuwanie włosów pensetą, depilatorem lub woskiem (poniżej 2-4 tygodni),
- stan obniżonej odporności organizmu.
 
Przygotowanie:
Włosy należy ogolić najlepiej tego samego dnia lub 1 dzień przed zabiegiem (można pozostawić fragment około 1x1 cm w celu oceny barwy i grubości włosów).
Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatorem) przez okres 4 tygodni, można natomiast je golić lub przycinać.
Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być ogolona, czysta, niczym posmarowana (bez balsamu, oliwki, lotionu).
Skóra uszkodzona, podrażniona jest przeciwskazaniem do epilacji laserem Vectus.
Kremy lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), wit. C i kwasami owocowymi należy odstawić minimum 2 tygodnie przed zabiegiem.
Terapia doustna retinoidami (np. Isotek, Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy przed  zabiegiem.
Leki światlouwrażliwiające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp; herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.
 
Pielegnacja domowa:
Po zabiegu epilacji laserem Vectus należy skórę smarować preparatem, kremem łagodzącym (np.alantanem) do momentu ustąpienia podrażniona.
Przez okres 1-3 dni należy zrezygnować z gorących kąpieli, nadmiernego przegrzewania skóry.
Między zabiegami depilowaną okolicę należy chronić kremem z filtrem min. 30 SPF.
Preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzić po 2-4 tygodniach.
W przypadku depilacji pach nie stosować antyperspirantów, dezodorantów od 1 do 3 dni po zabiegu.
Należy unikać ekspozycji na słońce przez minimum 2 tygodnie po zabiegu.